Apie projektą

Naują būstą besirenkantiems pirkėjams sprendimą dėl jo įsigijimo palengvins kitų pirkėjų rekomendacijos ir nekilnojamojo turto (NT) vystytojų informacija, pateikta naujame portale Gerinamai.lt.

Sistemoje Gerinamai.lt surinkti naujų daugiabučių gyvenamųjų namų ir kvartalų bei komercinių patalpų projektai. Informaciją apie juos pateikia patys NT vystytojai, pardavėjai ar kt. gerinamai.lt vartotojai. Sunkmečiu mažiau investuojama į atskirų NT projektų interneto tinklapius, todėl pirkėjams informaciją apie juos dominančius projektus surasti dar sunkiau. Portalas Gerinamai.lt vystytojams bus naudingas kaip vieta savo projektams pristatyti.

NT vystytojai portale savo projektus aprašo nemokamai. Svarbiausia informacija yra sistemizuotai išskaidyta ir kur kas greičiau randama vartotojų (pavyzdžiui, namo tipas, aukštų skaičius, statybų stadija, kaina už kvadratinį metrą ir pan.), kuria remdamiesi pirkėjai gali atrasti jiems tinkamus pasiūlymus. Kiekvienas projektas portale iliustruojamas nuotraukomis arba būsimo statinio vizualizacijomis. Vėliau planuojame galimybę įkelti ir video failus.

Pirkėjai iki šiol buvo priversti būstą rinktis aklai, kadangi nebuvo sistemos, kurioje vartotojai vieni su kitais galėtų pasidalinti svarbia informacija apie namų projektus, kvartalus ir juose esančius būstus. Naujajame portale tiek vartotojai, tiek NT vystytojai ir pardavėjai turi galimybę komentuoti visus projektus.

Pirkėjai tarpusavyje linkę dalintis informacija apie statybų būklę, naudojamas medžiagas, rekomenduoti vieni kitiems patikimus projektus ir peikti nekokybiškus, užduoti klausimus NT vystytojams. Šiame portale į klausimus parduodanti pusė gali ir atsakyti – taip užkertamas kelias kartais NT rinkoje apie projektus sklandantiems gandams.

Vartotojai projektus gali ne tik komentuoti, bet ir 10 balų skalėje vertinti pagal 4 kriterijus: architektūrinį sprendimą, kainos ir kokybės santykį, vietą mieste ir aplinką. Portale taip pat pateikiamos į vieną vietą surinktos Lietuvos naujienų portaluose pasirodančios žinios apie NT rinką.